Stacja Teraz – misja strony

stacja teraz misja strony

„Są małe stacje wielkich kolei, nieznane jak obce imiona…”
(Agnieszka Osiecka, Ballada o dziewczynie, co piła gorące mleko)

Wyobraź sobie: jedziesz koleją z punktu A do punktu B. I nagle Twój pociąg staje na małej bezimiennej stacji. Na nieistotnej stacji. Na nudnej stacji. Zupełnie nie planowałeś, że się tu znajdziesz. Ten postój – jak Ci się zdaje – niczemu nie służy w Twojej Ważnej Drodze. Może się denerwujesz, może wściekasz, że się tu znalazłeś?… Chciałbyś być gdzie indziej?… Chciałbyś szybciej i komfortowo znaleźć się u celu?… A jednak jest tak, jak jest: Twój pociąg stanął na stacji TERAZ i Twoje pragnienia lub awersje niczego nie zmienią. Najlepsze, co możesz zrobić, to zatrzymać się razem z nim. Zatrzymać się, to znaczy nie tkwić myślą ani w punkcie A, z którego wyruszyłeś, ani w punkcie B, do którego chcesz dotrzeć. Zatrzymać się, to znaczy być TERAZ tutaj z całym bogactwem doświadczenia obecnej chwili. Zobaczyć, usłyszeć, posmakować, poczuć to, co rzeczywiście dzieje się w Tobie i wokół Ciebie. Zatrzymać się to znaczy ŻYĆ.

Zatrzymaj się na STACJI TERAZ. Odpocznij. Pobądź ze sobą.

Stworzyłam tę stronę, aby służyć Ci inspiracją i pomocą na Twojej drodze do uważności. Znajdziesz tu informacje o mindfulness (uważności), o kursie redukcji stresu z wykorzystaniem uważności (MBSR), a także refleksje i ćwiczenia, które przybliżą Ci tę tematykę.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu coś dla siebie. Jeśli tak, podziel się tym ze mną w komentarzu. Jeśli czegoś Ci brakuje, także daj mi znać. Miłej (i uważnej) lektury!

2 Replies to “Stacja Teraz – misja strony”

  1. Małgorzata Żebrowska says: Odpowiedz

    Bardzo trudno zatrzymać się w teraźniejszości. Większość osób, które znam, rozpamiętuje przeszłość lub wizualizuje przyszłość. A to przecież teraźniejszość dotyczy nas najbardziej bezpośrednio i jest jedynym danym nam momentem. Dziękuję Ci za ten tekst i całego bloga, trzymam kciuki za jego rozwój :).

    1. Dziękuję, Małgosiu! 🙂 Ten komentarz „na szczęście” jest dla mnie bezcenny. Oby nam się chciało chcieć dzielić z innymi tym, co mamy. Również na naszych blogach.

Dodaj komentarz