O mnie

Witam Cię
w moich internetowych progach!

Nazywam się Emilia Kędziorek.

Z wykształcenia jestem filologiem klasycznym. Ukończyłam także podyplomowe studia polonistyczne oraz z wiedzy o kulturze. Przez ponad 20 lat pracowałam w edukacji. Lubię uczyć. Nauczanie jest dla mnie zawsze towarzyszeniem w podróży. Jednak kiedy kolejny raz system szkolny wypchnął mnie poza nawias, zwróciłam się w kierunku, który czekał na swoją kolej.

Od roku 2008 medytowałam (niezbyt regularnie) w nurcie Modlitwy Jezusowej. O zastosowaniach medytacji jako techniki pracy z ciałem i umysłem dowiedziałam się z książki Jona Kabat-Zinna „Życie – piękna katastrofa” i zafascynowałam się metodami MBSR. Powiedziałam sobie: „To wspaniałe, że tak prostymi sposobami można osiągnąć tak niezwykłe rezultaty!” Znałam z autopsji potencjał, jaki tkwi zarówno w medytacji siedzącej, jak i w ruchu (tak, ćwiczyłam też trochę jogę i to było wielkie „wow!”). I dlatego stwierdziłam, że tego właśnie chciałabym ludzi uczyć. Tym się dzielić.

Ukończyłam zatem szkolenie nauczycielskie MBSR w Institute for Mindfulness-Based Approaches w Bedburgu we współpracy z Fundacją Polski Instytut Mindfulness (POLIM). Pełniłam funkcję nauczyciela wspierającego kandydatów na nauczycieli w dwóch edycjach szkolenia nauczycielskiego MBSR . Ukończyłam również szkolenie nauczycielskie MBCL (Mindfulness-Based Compassionate Living) u twórców programu: Fritsa Kostera i Erika van den Brinka.

W trakcie swojej praktyki nauczyciela MBSR prowadziłam otwarte grupy kursu, jak również grupy dla studentów zagrożonych uzależnieniem od marihuany (wspólny projekt POLIM i Stowarzyszenia „Między Ludźmi”), a także autorski program dla studentów „Open Mind”.

Mieszkam i pracuję w Warszawie.

Współpracuję z:

Moje prywatne zainteresowania i pasje to:
– koty;
– góry;
Każda z tych pasji wspiera moją własną praktykę mindfulness.
 

Na gościnnych występach: